Aktualitet

Yuri Kim: Korrupsioni është kancer, SHBA po ndërmerr hapa shtesë

Shkruar nga Liberale
Yuri Kim: Korrupsioni është kancer, SHBA po ndërmerr hapa

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim ka paralajmëruar hapa shtesë nga SHBA për të luftuar korrupsionin.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kim e konsideron korrupsionin si kancer.

“Korrupsioni është kancer. SHBA po ndërmerr hapa shtesë për të parandaluar korrupsionin, për të luftuar financimin e paligjshëm, për të mbajtur përgjegjës aktorët e korruptuar dhe për të forcuar kapacitetin për të ekspozuar aktet korruptive,” shkruan Kim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH