Sociale

WhatsApp sjell ndryshime të reja në aplikacion, ja çfarë përfshihet

Shkruar nga Liberale
WhatsApp sjell ndryshime të reja në aplikacion, ja çfarë

Detajet e veçorive të reja janë shfaqur në internet, të gjitha falë testeve që WhatsApp po kryen në versionin beta të aplikacionit të tij.

Blogu WABetaInfo na sjell informacion për pesë ndryshimet kryesore që na presin në periudhën e ardhshme:

1. Aftësia për të zbuluar tekstin në fotot e WhatsApp, të cilat do të mund të kopjohen dhe transferohen (testuar në beta);

2. Aftësia për të transferuar historikun e bisedave WhatsApp midis telefonave Android pa përdorur Google Drive (në zhvillim);

3. Aftësia për të përcjellë media me tituj (e testuar në beta);

4. Shkurtore për të bllokuar në listën e bisedave (në zhvillim);

5. Modaliteti i kamerës që lehtëson krijimin e videos (në zhvillim);

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH