1

“Wembley” i veshur kuqezi, Anglia i ndëshkon në minutën e nëntë

               Publikuar në : 21:11 - 12/11/21 liberale

Para startit të ndeshjes Angli- Shqipëri, u mbajt ceremonia e zakonshme e këndimit të himneve, por e sotmja ishte mjaft e veçantë për vetë numrin e tifozëve shqiptarë që ndodheshin në tribunat e Uemblit.

Kamera fokusoi lojtarët kuqezi të cilët këndonin njëzëri himnin, por nuk munguan planet nga tribunat e stadiumit mitik, ku shikohet numri i tifozëve shqiptarë mjaft i lartë.

Por entuziazmi nuk ka zgjatur shumë. Në minutën e nëntë kuqezinjtë gabojnë në pozicionimin pas një goditje standarte dhe Meguajër i vetëm e ka të lehtë të shënojë, 1-0.


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back