Globi

Vuçiç paralajmëron: Viti 2024 do të sjellë shumë më tepër konflikte dhe trazira se dy vitet e fundit

Shkruar nga Liberale
Vuçiç paralajmëron: Viti 2024 do të sjellë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha këtë të hënë se viti i ardhshëm do të jetë më i vështiri në historinë moderne të Serbisë.

Ai theksoi se viti i ardhshëm do të sjellë shumë më tepër konflikte dhe trazira.

“Kam frikë se viti 2024 do të sjellë shumë më tepër konflikte dhe trazira se viti 2022 dhe viti 2023, përfshirë kërcënimet ndaj popullit serb në Kosovë dhe Republikën Srpska, por edhe në pjesë të tjera të rajonit. Prandaj është jashtëzakonisht e rëndësishme që çdo ditë, duke dëgjuar pikëpamje dhe mendime të ndryshme, të arrijmë në një emërues të përbashkët se si ta ruajmë lirinë”, tha Vuçiç gjatë një aktiviteti në Beograd.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH