Aktualitet

Vuçiç e Zaev në Tiranë, priten nga kryeministri Edi Rama

Shkruar nga Liberale
Vuçiç e Zaev në Tiranë, priten nga kryeministri Edi Rama

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev kanë mbërritur në Tiranë në kuadër të Samitit të tretë të mini-Shengenit Ballkanik i cili për dy ditë do të zhvillohet në Shqipëri.

Vuçiç dhe Zaev janë pritur nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kanë filluar takimin informal.

Ndërkohë që tre liderët e Ballkanit zhvillojnë takimin, Lëvizja Vetëvendosja në Tiranë proteston kundër ardhjes në Shqipëri të Vuçiç.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH