Globi

Vritet autori i dyshuar i aktit terrorist, në Bruksel

Shkruar nga Liberale
Vritet autori i dyshuar i aktit terrorist, në Bruksel

Në lidhje me sulmin në Bruksel të Belgjikës ku 2 suedezë mbetën të vrarë, policia ka qëlluar një burrë që dyshohet se është autori i ngjarjes së rëndë.

Mediat lokale raportuan se ai u qëllua në një kafe në lagjen Schaerbeel të Brukselit. Prokurorët belgë konfirmuan të shtënat e policisë, por thanë se nuk mund të thonë ende me saktësi nëse personi i qëlluar nga policia, ishte sulmuesi.

Ndërkohë, Ministrja e Brendshme belge, Annelies Verilinden tha se personi që është qëlluar ka gjasa të jetë i dyshuari i sulmit dhe mund të ketë ndërruar jetë rrrugës për në spital. Verilinden tha për “VRT” se atij iu gjet arma e zjarrit, e njëjta me atë me të cilën ishte kryer sulmi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH