Globi

Vret dhe ha tre shokët e tij, dëshmitë e tmerrshme për kanibalin

Shkruar nga Liberale
Vret dhe ha tre shokët e tij, dëshmitë e tmerrshme për

Ata u identifikuan se ishin së bashku me pjesën tjetër të maceve, qenve dhe kafshëve më të vogla.

Një 51 vjeçar rus akuzohet se ka ngrënë tre burra, pasi miqësohej me ta dhe më pas i merrte në shtëpi duke i dehur me alkool dhe më pas binin të flinin. Pas kësaj, i qëllonte për vdekje me thikë dhe i copëtonte.

Kockat u gjetën në çanta afër qytetit të Arkhangelsk. Komiteti Hetues i Rusisë (SK) lëshoi ​​një deklaratë në lidhje me të dyshuarin (në rusisht) dhe lëshoi ​​një videoklip të tij nën arrest.

Burri raportohet të jetë mendërisht i shëndoshë, ndërsa kishte një precedent penal të mëparshëm. Ai raportohet të jetë i shëndoshë mendor. Ai tashmë kishte një precedent penal, por SK – versioni i FBI i Rusisë – nuk e ka emëruar atë.

Vrasjet dyshohet se ndodhën në 2016-2017, por SK thotë se u desh shumë kohë për të identifikuar viktimat. Pjesët e trupit nuk ishin të identifikueshme pa teste mjeko-ligjore.

Deklarata e SK thotë se “përveç kanibalizmit, i akuzuari rregullisht vriste dhe hante mace, qen dhe kafshë të tjera të vogla dhe zogj, eshtrat e të cilëve u gjetën në çanta të përziera me kocka njerëzore”.

I akuzuari mendohet të ketë jetuar në një nga banesat e viktimave të tij pas vrasjes, duke u thënë prindërve të të ndjerit se kishte shkuar për të punuar në një qytet tjetër.

Zyrtarët përgjegjës të hetimit thanë se u desh shumë kohë që trupat e viktimave të identifikoheshin.

‘Duke marrë parasysh se pjesët e kufomave u gjetën në mënyrë fragmentare, të cilat, në praktikë, përjashtonin mundësinë e identifikimit të tyre, ata ishin në gjendje të vërtetonin vetëm identitetin e tyre falë një numri të madh ekzaminimesh të ndryshme komplekse.’

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH