Aktualitet

Vrasja në Kavajë, flet nipi i viktimës: Xhaxhai ka dy plumba

Shkruar nga Liberale
Vrasja në Kavajë, flet nipi i viktimës: Xhaxhai ka dy plumba

Nipi i Dritan Haxhollit i cili mbeti i vrarë dy netë më parë pas një sherri në shtëpinë e Marsida Qatjas ka folur rreth ngjarjes. Ai ka thënë se xhaxhai i tij ka pasur dy plumba në trup.

“E kemi marrë lajmin nga mediat. Si ka mundësi në një vend të vogël ta marrësh vesh nga mediat. Polici ka ardhur disa herë në banesën e Dritanit. Më bën përshtypje. Si ka mundësi që një polic nuk ndjek procedurat. Në atë orar e ka pasur jashtë orarit të punës.

Xhaxhai im ka dy plumba, një në faqe dhe një në kraharor. Kështu që nuk e di sa do dalë e vërteta. Për më tepër që personi ka pasur precedentë. Se në një vend si Shqipëria paragjykohesh. Do ishte mirë të dalë e vërteta. Ata të tre frekuentoheshin, për më tepër që është gjetur dhe drogë. Nëse është kjo policia që vepron në këtë mënyrë unë nuk ndihem i sigurt”, ka thënë ai. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH