Aktualitet

Vrasja e vëllezërve në Durrës, tabulatet telefonike zbulojnë autorët

Shkruar nga Liberale
Vrasja e vëllezërve në Durrës, tabulatet telefonike

Zbulimi i dy autorëve të ekzekutimit të dy vëllezërve në Durrës është bërë përmes zbulimit të tabulateve telefonike të viktimave nga ana e policisë. Pas shumë bisedash të zbuluar nga tabulatet telefonike mes dy vëllezërve Haxhia të ekzekutuar, ishin dhe bisedat me dy të arrestuarit si autor të kësaj vrasje në tregun e makinave në Durrës.

Gjetja e celularëve të viktimave të pacenuar ishte një ndihmë e madhe për grupin hetimor. Analiza e tabulateve të celularëve ishin çelësi i suksesit pasi bëri të mundur zbulimin e një disa personazheve të dyshuar ku u futën në rreth edhe autorët e krimit.

Pas shoqërimit të tyre në polici dhe marrjes së gjurmëve të gishtave, policia në të njëjtën kohë gjeti dhe makinën e autorëve.

Pas analizimit, në makinë u gjetën dhe gjurmën e njërit prej autorëve, konkretisht të 22-vjeçarit me iniciale K.A. Pasi gjurmët e gishtave përkonin me 22-vjeçarin, i shoqëruar më parë në polici nga tabulatet telefonike, u bë dhe arrestimi i tij. Ishte pikërisht 22-vjeçari që pas marrjes në pyetje nga grupi hetimor, tregoi të gjithë ngjarjen dhe bashkëpunimin me Altin Ndocin, 33 vjeç, që u arrestuar pasditen e djeshme në Tiranë.

Altin Ndoci dhe 22-vjeçari akuzohen edhe për ekzekutimin e 2 të rinjve Dorjan Shkoza e Anxhelo Avdia më 27 prill po në të njëjtin vend, te tregu i makinave.

Prishja e pazareve të drogës është bërë shkak për të dy këto ekzekutime, të ndodhura në të njëjtin vend, me pak ditë diferencë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH