Aktualitet

Vrasja e çiftit/ Autorja e dyshuar mbante “peng” vajzën e tyre

Shkruar nga Liberale
Vrasja e çiftit/ Autorja e dyshuar mbante “peng” vajzën

E arrestuar nga policia për vrasjen dhe copëtimin e kufomave të çiftit Pasho, Elona Kaleshi kishte bërë çmos për të fshehur krimin, duke ia dalë për të paktën 5 vite.

Mediat italiane shkruajnë se ajo nuk kishte treguar saktësisht se ku kishte qëndruar çifti Pasho me qira, vend të cilën e dinte vetëm ajo pasi djali i tyre ndodhej në burg dhe vajzat larg. Ajo dha dëshmi kontradiktore edhe për kontaktin e fundit që kishte me çiftin.

Edhe ankesat e vajzës së çiftit, Viktoria pesë vjet më parë u ‘prishën’ prej saj. Ajo e mbante vajzën e çiftit “peng” për shkak se kishte dijeni për marrëdhënien e saj me një burrë të martuar.

Shpëtim dhe Teuta Pasho mund të jenë vrarë natën në gjumë, kjo e bazuar në faktin se mbanin veshur rroba nate. Burri u qëllua me një thikë 7-8 cm, duke e vrarë menjëherë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH