Globi

Vrasja e 17-vjeçarit në Francë, Macron dënon veprimin: Akt i pafalshëm nga policia

Shkruar nga Liberale
Vrasja e 17-vjeçarit në Francë, Macron dënon veprimin: Akt

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se vrasja e një adoleshenti nga policia është “e pafalshme” dhe shtoi se “asgjë nuk e justifikon” vdekjen e një të riu.

Komentet e tij vijnë pasi protestat për vrasjen përfshinë rajonin e Parisit gjatë natës së shkuar.

“Kemi një adoleshent që është vrarë. Është e pashpjegueshme, e pafalshme”, tha Macron.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH