Aktualitet

Vranërisa, reshje dhe ulje e ndjeshme temperaturash

Shkruar nga Liberale
Vranërisa, reshje dhe ulje e ndjeshme temperaturash

Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me vranësira dhe reshje. Ndërkohë në zonat e thella malore reshje do jenë në formën e dëborës.

Sipas parashikimeve, moti i paqëndrueshëm do të jetë prezent gjatë gjithë kësaj jave.

Sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -4°C në 05°C, në zonat e ulëta nga 02ºC në 11°C dhe në zonat bregdetare nga 05°C në 13°C.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH