Aktualitet

Vokshi: AMA dhe RTSH-ja po kapen totalisht nga qeveria

Shkruar nga Liberale
Vokshi: AMA dhe RTSH-ja po kapen totalisht nga qeveria

"Autoritetin e Komunikimeve Elektronike, AKEP, Rama e kontrollon plotësisht përmes emërimit të shefit të protokollit. Këshillin Drejtues të Televizionit Publik Shqiptar, Rama e kontrollon plotësisht prej disa javësh. Me një vendim antiligjor, për herë të parë në 30 vjet, anëtarët e tij i përkasin të gjithë partisë në pushtet. Transmetuesi publik, që paguhet nga taksat e shqiptarëve, është shndërruar në transmetuesin e partisë shtet dhe njësoj si në diktaturë, do t’i shërbejë një njeriu të vetëm”,-tha Vokshi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH