Aktualitet

Vlerësimi i pallateve të dëmtuara, mbërrijnë ekspertët grekë!

Shkruar nga Liberale
Vlerësimi i pallateve të dëmtuara, mbërrijnë

Sot mbërrijnë specialistët grekë që do të vlerësojnë dëmet e tërmetit dhe do të përcaktojnë se cilat banesa janë të pabanueshme.

Nga inspektimet do të vendoset nëse pallatet janë të banueshme ose jo. Gjithsej grupi i ekspertëve përbëhet nga 16 persona.

Në ditët në vazhdim pritet ardhja e specialistëve nga Turqia, Franca, Zvicra, Danimarka dhe Gjermania. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH