Sport

Vlen 8 milionë euro dhe ka vetëm 10 të tilla në botë/ Cristiano Ronaldo udhëton në Madrid me Bugatti Centodieci

Shkruar nga Liberale
Vlen 8 milionë euro dhe ka vetëm 10 të tilla në botë/
Dihet se Cristiano Ronaldo ka një dashuri për supermakinat dhe gëzon një koleksion të pasur të makinave të shtrenjta dhe luksoze. Të mërkurën ylli portugez u pa duke vozitur rrugëve të Madridit me një Bugatti Centodieci luksoz, përpara se të kthehej në Arabinë Saudite për detyrat e tij me Al Nasr. Bëhet fjalë për një supermakinë me 1600 kuaj fuqi që arrin shpejtësinë maksimale prej 380 km/h dhe rrit shpejtësinë nga 0 në 100 për vetëm 2.1 sekonda. Makina vlen rreth 8 milionë euro, dhe ka vetëm 10 në botë, ku CR7 është një nga pak të privilegjuarit. Kjo ishte hera e parë që Cristiano Ronaldo u shfaq pas timonit të këtij modeli të veçantë, ndërsa dhjetëra fansa iu afruan dhe e rrethuan për të bërë foto dhe video./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH