Aktualitet

Vjosa Osmani merr pjesë në ceremoninë e inaugurimit të presidentit Erdogan

Shkruar nga Liberale
Vjosa Osmani merr pjesë në ceremoninë e inaugurimit të

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Turqi, për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

Në ceremoninë e inaugurimit të Presidentit Erdogan, Presidentja Osmani, e shoqëruar nga bashkëshorti i saj, Prindon Sadriu, do të jetë përkrah krerëve të tjerë të shteteve nga mbarë bota.

Presidentja Osmani ditë më parë, ka uruar Presidentin Erdoğan në emër të popullit të Republikës së Kosovës për fitoren dhe ka shfaqur gatishmërinë që të vazhdohet puna e përbashkët për ta thelluar bashkëpunimin dhe për ta forcuar partneritetin në mes të dy shteteve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH