Globi

Vjosa Osmani: E vërteta e përkrahjes për Albin Kurtin

Shkruar nga Liberale
Vjosa Osmani: E vërteta e përkrahjes për Albin Kurtin

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani thotë se vazhdon të ketë të njëjtat qëndrime sikurse para zgjedhjeve të 6 tetorit 2019 dhe se LDK-ja, nuk ka arsye që të befasohet nga vendimet e saj, pasi gjithmonë e kanë ditur qëndrimin e saj për çështjet politike në vend.

“Unë po mbroj qëndrimet e mia që i kam mbrojtur para dhe pas 6 tetorit. Asnjëra prej tyre nuk kanë ndryshuar. Nuk është që partia nuk i ka ditur këto qëndrime para se të më kandidonte për kryeministre e që tani po befasohet. Ato nuk kanë lidhje me kryeministrin aktual”, – tha Osmani e ftuar në emisionin Pressing në T7.

Ajo thotë se nuk po e përkrah kryeministrin në detyrë Albin Kurti. “Qëndrimet e mia nuk lidhen me individët e caktuar”, – thotë Osmani.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH