Politikë

Viziton Fredi Belerin në burgun e Durrësit, ministri grek: Kërkojmë që hallkat gjyqësore shqiptare të japin drejtësi

Shkruar nga Liberale
Viziton Fredi Belerin në burgun e Durrësit, ministri grek:

Ministri i Shtetit të Greqisë, Stavros Papastavrou, ka mbërritur në burgun e Durrësit. Pasi ka takuar Fredi Belerin ai tha se Bashkia e Himarës është e vetmja bashki ne Evropë që nuk ka kryetar.

“Kërkojmë që hallkat gjyqësore shqiptare të shprehin dhe të japin drejtësi. Nesër shpresojmë që më në fund drejtësia shqiptare të japi drejtësi për Fredi Belerin”, mësohet të ketë deklaruar ai.

Prej kohësh, Fredi Beleri ka kërkuar nga Gjykata leje për të bërë betimin si kryebashkiak i Himarës, i cili fitoi nga burgu votimet e 14 majit ndërsa u arrestua dy ditë para zgjedhjeve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH