Globi

Virusi i rrezikshëm vjen në Europë, të prekur në Francë dhe Angli

Shkruar nga Liberale
Virusi i rrezikshëm vjen në Europë, të prekur në

Koranovirusi ka prekur edhe Europën me tre raste të shënuara në Francë. Raportohet se 3 francezët e prekur janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Po ashtu, virusi kinez ka mbërritur edhe në Angli, ku një 45 vjeçar ka rezultuar pozitiv pas testeve.

Michael Hope, 45 vjeç është izoluar në një spital në Newcastle, në mënyrë që të mos përhapet virusi i rrezikshë.

Autoritetet britanike janë në kërkim të 2 mijë personave që kanë udhëtuar së fundmi në Kinë në mënyrë që të zbulohet nëse ka të tjerë të infektuar apo jo./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH