Kryesore

Vijon rënia e numrit të viktimave nga koronavirusi në Itali

               Publikuar në : 18:30 - 23/05/20 liberale

Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile Italiane gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 119 viktima nga koronavirusi, ndërsa numri total prej fillimit të pandemisë ka shkuar në 32,735

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 2120, teksa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 138.840

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 669 raste të reja pozitiv për një total prej 229.327

Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 56 viktima nga koronavirusi dhe 688 të shëruar, për një total prej 45 355.

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back