Aktualitet

VIDEO/ Tifozët djegin flamurin e Serbisë në Tiranë, “tërbohen” mediat serbe: E turpshme!

Shkruar nga Liberale
VIDEO/ Tifozët djegin flamurin e Serbisë në Tiranë,

Mbrëmjen e djeshme u krijua dhe një “FanZone” në sheshin “Skënderbej” për të ndjekur ndeshjen Shqipëri-Ishujt Faroe dhe për të festuar kualifikimin në kampionatin evropian Gjermani 2024.

Por, një grup tifozësh pas ndeshjes i kanë vënë flakën flamurit serb, djegja e cilit u përcoll me brohoritje dhe ovacione nga të pranishmit. Pamjet janë publikuar nga JOQ, teksa një reagim të ashpër për këtë veprim ka patur në Beograd, kryesisht nga mediat atje.

“Foto e turpshme nga kryeqyteti i Shqipërisë: Tifozët me buzëqeshje dhe britma gëzimi djegin flamurin serb”, thuhet në titullin e artikullit të “Telegraf.rs”.

https://twitter.com/JoqAlbania/status/1726709403305607416?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1726709403305607416%7Ctwgr%5E326988898a9e0ccb3400d1ebf24e15d773e37ac7%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fboldnews.al%2F2023%2F11%2F21%2Fvideo-tifozet-djegin-flamurin-e-serbise-ne-tirane-terbohen-mediat-serbe-e%2F

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH