Aktualitet

Video/ Tensione në Orikum, banorët përplasen fizikisht me policinë

Shkruar nga Liberale
Video/ Tensione në Orikum, banorët përplasen fizikisht me

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka vazhduar aksionin e prishjes së godinave në bregdetine Vlorës.

Ditën e sotme, aksioni ka vazhduar në Orikum, por banorët kanë protestuar shembjen e banesave.

Protesta është shoqëruar edhe me përplasje fiizke mes banorëve të zonës dhe punonjësve të IKMT-së si dhe me forcat policore që ndodhen në vend./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1096941,1096943,1096942"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH