Globi

Video të frikshme/ Treni del nga shinat dhe shkakton zjarr të masiv në Ohio, ende s'ka të dhëna për viktimat

Shkruar nga Liberale
Video të frikshme/ Treni del nga shinat dhe shkakton zjarr të masiv
Një tren doli nga shinat pranë kufirit të Ohajos dhe Pensilvanisë të premten mbrëma, duke shkaktuar një zjarr masiv në zonë, njoftuan mediat lokale. Në imazhet e postuara në mediat sociale nga Palestina Lindore, një qytet në veriperëndim të Pittsburgh, mund të shihen shumë vagona trenash në flakë. Ekuipazhet e urgjencës kishin evakuuar banorët nga shtëpitë e tyre brenda një milje (1.6 km) nga zjarri, sipas disa raporteve të mediave. Ende nuk dihet nëse ka pasur viktima. Departamenti i policisë së Palestinës Lindore nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese të Reuters për detaje. Hekurudha e mallrave Norfolk Southern Corp (NSC.N) po "koordinonte ngushtë me reaguesit e parë lokalë ndërsa mobilizonte ekipet tona", tha një zëdhënës i kompanisë në një deklaratë të dërguar me email. Personi nuk iu përgjigj menjëherë pyetjeve se çfarë po transportonte treni ose çfarë e shkaktoi daljen nga shinat./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH