Ndërkombëtare

Video/ Shtatori sjell dëborën në Evropë

               Publikuar në : 12:01 - 09/09/19 LP

Nuk duket edhe aq e zakonshme, por pas Australisë që u mbulua në gusht nga dëbora, duket se radhën e ka Italia dhe Austri. Shtatori ka sjellë në këto vende edhe dimrin. Reshje të shumta bore janë regjistruar gjatë natës në pjesën e alpeve.

Livigno në veri të vitalisë, është zbardhur nga bora. Gjithë rrugët e ndërtesat u mbuluar me petkun e bardhë, ndërsa edhe temperaturat shënuan një rënie drastike.

Ndërsa në alpet e Austrisë trashësia e borës arriti në disa centimetra./Gazeta Liberale

(Visited 97 times, 3 visits today)

Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *