Sport

Video shqetësuese/ Rrëzimi tronditës në pistë mbyllet me vdekjen e dy motoçiklistëve

Shkruar nga Liberale
Video shqetësuese/ Rrëzimi tronditës në pistë mbyllet
Një tragjedi e pabesueshme ka ndodhur në kampionatin e autosporteve në Brazil me dy burra që kanë humbur jetën pas një përplasjeje në pistë. Ata janë 42-vjeçari Andre Verissimo Cardoso dhe 38-vjeçari Erico Verissimo da Ros dhe kjo ndodhi gjatë raundit të parë të klasës GP 1000. I pari humbi kontrollin e makinës gjatë kthesës dhe rrëshqiti dhe u gjend i ekspozuar në mes të pistës me mjetet e tjera që vinin drejt tij. Të gjithë përveç shoferit të dytë arritën ta shmangnin, përplasja e tyre ishte e frikshme. Sigurisht, gara u ndërpre menjëherë dhe të dy drejtuesit u dërguan me urgjencë në spital. Mirëpo, me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor, pas një kohe ato përfunduan.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH