Aktualitet

Video/ Shatërvani në Zagreb ndriçohet nga flamuri kuq e zi, Ambasada e Shqipërisë në Kroaci uron shqiptarët

Shkruar nga Liberale
Video/ Shatërvani në Zagreb ndriçohet nga flamuri kuq e zi,

Shumë shtete të botës janë solidarizuar me rastin e Ditës së Flamurit, duke vendosur në sheshe dhe monumentet kryesore të tyre, pamje të flamurit tonë kombëtar.

Në Kroaci, shatërvani në qendër të Zagrebit, është ndriçuar nga flamuri kuqezi.

Pamjet janë publikuar nga Ambasada e Shqipërisë në Kroaci, ku bashkëngjitur videos vjen dhe urimi: Gëzuar ditën e Flamurit:

Postimi:

Zagrebi shkelqen sonte me ngjyrat kuq e zi Në nderim të 109 vetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, ngjyrat e flamurit shqiptar ndricuan sonte në Ujvarën e Zagrebit Nga stafi

@AlEmbCroatia

: Gëzuar Ditën e Flamurit!!

https://twitter.com/AlEmbCroatia/status/1465047432673341443

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH