Showbiz

Video rrëqethëse/ Karrocën e bebit e merr era dhe shkon drejt makinave, gruaja rrëzohet përtokë nga paniku

Shkruar nga Liberale

Videoja e filmuar në Kaliforni tregon momentin kur një burrë kap një karrocë jashtë kontrollit me një foshnjë brenda, pak çaste përpara se të përfundonte në një autostradë me katër korsi.

Sprova e tmerrshme ndodhi të hënën kur një grua e paidentifikuar, e cila po qëndronte pranë automjetit të saj, u shkatërrua papritur dhe u rrëzua në tokë duke humbur kontrollin mbi karrocën e foshnjës.

Pamjet dramatike më pas tregojnë karrocën - me fëmijën brenda - duke ecur me shpejtësi drejt rrugës, ndërsa gruaja e plagosur dhe e panikuar përpiqet të ngrihet.

Brenda pak sekondash, një burrë shihet duke vrapuar drejt karrocës me shpejtësi dhe e kap atë. Një tjetër kalimtar vrapon për të ndihmuar gruan që ishte ende në tokë dhe mezi ngrihej në këmbë.

Videoja rrëqethëse u postua të hënën me mbishkrimin: "Faleminderit zotit që një burrë e kap karrocën përpara se ndonjë gjë e keqe t'i ndodhë fëmijës së kësaj zonje".

Dikush në video dëgjohet duke thënë, "Omg... ajo filloi të vraponte dhe ajo ra. Ajo nuk mund të ngrihet sepse ajo e lëndoi gjurin e saj aq keq... ajo nuk mund të lëvizë as një centimetë".

Pasi i huaji i rastësishëm shihet duke vrapuar për të ndihmuar në shpëtimin e foshnjës, personi tjetër që shikon videon shton: "Ti je njeriu... shpëtimtari i jetës...kohë e përsosur."

Është e paqartë se kur ka ndodhur ngjarja dhe në cilën zonë në Kaliforni. Por, disa pjesë të Kalifornisë Jugore kishin qenë nën një këshillë për erëra të forta atë ditë./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH