Aktualitet

Video/ Raporti i OBSH për numrin e mjekëve në Shqipëri, reagon PD

Shkruar nga Liberale
Video/ Raporti i OBSH për numrin e mjekëve në Shqipëri,

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Bardh Spahia teksa ka publikuar një video ku shfaqet kryeministri Edi Rama në deklarata për sistemin shëndetësor, theksoi se ky i fundit ka dështuar në këtë sektor.

"Shqipëria e fundit, sërish e fundit dhe vetëm e fundit me Edi Ramën. Shëndetësia është në pikën e saj më të ulët, e keqfinancuar për t’u shërbyer qytetarëve, sepse qeveria po paguan miliona euro për koncesionet korruptive. Shëndetësia e Edi Ramës është më keq se të gjithë në rajon. Një dështim gjigand që kushton jetë, rrjep xhepat e qytetarëve, largon mjekët dhe infermierët.", shkruan Spahia. /Gazeta Liberale

https://youtu.be/h23cr111GKo

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH