Aktualitet

Video/ Protesta për shembjen e Teatrit shtrohet jashtë Shqipërisë

Shkruar nga Liberale
Video/ Protesta për shembjen e Teatrit shtrohet jashtë

Protesta për shembjen e Teatrit Kombëtar është shtrirë edhe jashtë Shqipërisë.  Sot në mëngjes u zhvillua një demonstratë në Vjenë kundër prishjes së Teatrit Kombëtar në Tiranë përpara zyrës së kancelarit austriak.

Me pankarta në duar ata kanë dhënë mesazhe për shembjen e Teatrit dhe për qeverinë.

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1143527,1143525,1143526,1143528,1143529"]

https://youtu.be/VKKi0Rjgbdw?t=2

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH