Globi

Video/ Pitoni sulmon gruan dhe më pas e gëlltit, banorët e gjejnë pas dy ditësh brenda barkut të tij

Shkruar nga Liberale
Video/ Pitoni sulmon gruan dhe më pas e gëlltit, banorët e

Një grua 54 vjeçare është gëlltitur e gjallë nga një piton 22 metra i gjatë. Sipas "Mail Online", ngjarja ka ndodhur në Indonezi.

54 vjeçarja e quajtur, Jahrah u zhduk të premten mbrëma në pyll pranë shtëpisë së saj familjare në provincën Jambi, në ishullin perëndimor të Sumatrës.

"Gjarpri e ka kafshuar me dhëmbë dhe më pas e ka shtrënguar derisa nuk ka marrë frymë. Pasi e ka mbytur e ka gëlltitur të gjithën. Vendasit dërguan grupe kërkimi dhe dy ditë më vonë gjetën një gjarpër të madh në një pyll me stomak të fryrë dhe kur e hapën, gjetën trupin e saj brenda", shkruan Mail Online. /Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH