Aktualitet

Video/ Pas Najada Çomos, kryeministri Rama bën vaksinën anti-covid

Shkruar nga Liberale
Video/ Pas Najada Çomos, kryeministri Rama bën vaksinën

Pas Shefes së Infektivit, Najada Çomo, i dyti në radhë që ka bërë vaksinën anti-covid, ka qenë vetë kryeministri Edi Rama.

Rama deklaroi më herët se do ta bënte sot vaksinën anticovid, jashtë radhe në shenjë sensibilizuese për të gjithë skeptikët.

Ndërkohë që fill pas Ramës, vaksinën e bëri infeksionisti Pëllumb Pipero dhe më pas mjeku Tritan Kalo.

Siç është bërë tashmë e ditur, të parët që do marrin prodhimin e Pfizer/BioNTech janë mjekët, më pas të moshuarit. Kreu i qeverisë Rama tha pak më parë, se janë 975 doza vaksinat e para që kanë mbërritur në vendin tonë, nga një vend i BE-së.

Vaksina në Shqipëri është falas dhe jo e detyrueshme, teksa momentalisht qendra e parë e vaksinimit është hapur në stadiumin “Air Albania’’.

Videon live e gjeni KËTU

https://youtu.be/m-bgm40ZWHg

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH