Aktualitet

Video/ Momenti kur policia shoqëron në furgon Klevis Balliun

               Publikuar në : 11:46 - 07/05/19 V Liberale

Policia ka shoqëruar në komisariat ish-deputetin e PD-së, Klevis Balliun dhe disa qytetarë tek Unaza e Re të cilët po protestojnë duke bllokuar rrugën.

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë sot fabrikën e Miell Tirana, por banorët e Astirit i kanë bllokuar rrugën. Banorët u shprehën se nuk do të lejojnë kalimin e kryeministrit Rama.

Të pranishëm në protestë kanë qenë edhe ish-deputetët e Partisë Demokratike, ku gjatë konfrontimit me policinë siç mund ta shihni në videon më poshtë u shoqërua nga forcat blu Klevis Balliu. /Gazeta Liberale

 

(Visited 2 times, 1 visits today)

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *