Aktualitet

Video/ Momenti i shpëtimit të Alvinit në Siri, rrugës për te familja

Shkruar nga Liberale
Video/ Momenti i shpëtimit të Alvinit në Siri, rrugës

Janë publikuar pamjet e shpëtimit të Alvin Berishën në Siri. Në video duke se 11 vjeçari shfaqet me një çantë shpine, atlete të bardha e rroba sportive.

Alvin mbahet në krahë një pjesë rruge dhe më pas shkon drejt makinës duke çaluar për shkak të plagosjes në këmbë.

Babai i Alvin tregoi se ai është nxjerrë nga kampi Al hol pasditen e djeshme, rreth orës 14:00 dhe në 22:00 të mbrëmjes së kaluar ka qenë në hotel në Damask.

Sot Alvin është nisur nga Siria për në Libi dhe nesër pritet të mbërrijë në Romë ku e pret i ati dhe motrat e tij që e shohin pas 5 vitesh./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH