Aktualitet

Video/ Meta mesazh në “Rai Uno”: Së bashku do t’ia dalim!

               Publikuar në : 12:42 - 07/04/20 liberale

Presidenti Ilir Meta ka qenë i ftuar sot në televizionin italian “Rai Uno” për të falënderuar artistin italian që luajti himnin kombëtar të Shqipërisë.

Artisti italian Marcelo, në emisionin “Storie Italiane” mori falenderimin e drejtpërdrejt të Presidentit Ilir Meta.

Në një lidhje direkte nga zyra e tij për Rai Uno, Meta u shpreh në gjuhën italiane: “Mirëdita nga Tirana. Marcelo, faleminderit që këndove himnin e Shqipërisë. Të ndjejmë pjesë të së njëjtës familje shqiptare. Shqipëria e Italisë, shqiptarë italiane, do t’ia dalim, forca dhe kurajë për të rinjtë për familje, për të ardhmen e shteteve tanë. Ju uroj gëzuar pashkët të gjithë shqiptarëve. Rroftë Shqipëria, rroftë Italia”. /Gazeta Liberale

LIVE – Emisioni "Storie Italiane" në Rai Uno

Gepostet von Ilir Meta am Dienstag, 7. April 2020

Tags: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back