Showbiz

Video/ Me një ujëvarë 16 metra të lartë, kjo është kroçera më e madhe në botë

Shkruar nga Liberale
Video/ Me një ujëvarë 16 metra të lartë, kjo

“Icon of the Seas” ështe kroçera më e madhe në botë. Kjo kroçerë mund të mbajë deri në 7600 pasagjerë dhe kushton më shumë se 2 miliardë dollarë.

“Icon of the Seas” do të nisë lundrimin në janar të vitit 2024 dhe do të ketë parkun ujor më të madh që gjendet në një kroçerë.

Gjithashtu, në të do të ketë më shumë se 40 restorante, bare dhe pub-e. Ajo do të jetë gjithashtu shtëpia e një ujëvare 16 metra të lartë, frymëzuar nga parku i famshëm urban i qytetit të Nju Jorkut.

https://youtu.be/jsWjgVzYHNQ

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH