Aktualitet

VIDEO/ Lakuriq në dysheme, tortura çnjerëzore në burgjet e Venezuelës

               Publikuar në : 17:03 - 02/10/19 ro ot

Të burgosurit e regjimit të Nikolas Maduros në Venezuelë po keqtrajtohen në mënyra çnjerëzore në burgjet e vendit. Një video e cila po bën xhiro në rrjet, i tregon ata lakuriq, të shtrirë në dysheme, si dhe policët të cilët i godasin.

Video është publikuar nga ish-kryeparlamentari europian Antionio Tajani, i cili ka bërë thirrje për ndërgjegjësim dhe reagim ndërkombëtar ndaj regjimit venezuelas.

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back