Aktualitet

Video/ Kënga italiane për Teatrin, Pollo iu drejtohet artistëve tanë

Shkruar nga Liberale
Video/ Kënga italiane për Teatrin, Pollo iu drejtohet artistëve

Demokrati Genc Pollo ka publikuar në "Facebook" një këngë të dy muzikantëve zviceranë, Marco e Daria Zappa të cilët kanë kompozuar një këngë protestë kundër shembjes së Teatrit Kombëtar.

"KU JANË TANËT?? DOVE SONO I NOSTRI??

Marco e Daria Zappa, muzikantë zviceranë (të gjuhës italiane) të famshëm në botë dhe prej vitesh të pranishëm me koncertet e tyre edhe në Shqipëri e Ballkan kompozuan një këngë protestë kundër shembjes së Teatrit Kombëtar: "S'e bëri tërmeti, e bëri pushteti"

Po artistët tanë ku janë? Po këngëtarët e muzikantët shqiptarë kur do kompozojnë një këngë të tillë edhe ata?", shkruan Pollo duke publikuar këngën. /Gazeta Liberale

https://www.facebook.com/152421281464333/posts/3245851628787934/?d=n

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH