Aktualitet

Video/ Karroca, rrezikon përplasjen me aeroplanin në pistë

Shkruar nga Liberale
Video/ Karroca, rrezikon përplasjen me aeroplanin në pistë

Një karrocë në “Chicago’s O’Hare International Airport” të hënën ka dalë jashtë kontrollit dhe gati sa nuk ka goditur aeroplanin.

Bëhet fjalë për pamje që tregojnë incidentin kur një karrocë e kompanisë së furnizimit Gate Gourmet lëvizë në rreth me shpejtësi të lartë, pavarësisht se nuk ka njeri pas timonit.

Disa punonjës shikojnë nga anash ndërsa automjeti afrohet dhe më afër një aeroplani të  American Airlines.

Sidoqoftë, para se të përplaset, një punëtor drejton një automjet të dytë afër karrocës, duke përplasur karrocën dhe duke i dhënë fund kaosit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH