Aktualitet

Video/ Ish-deputetët e PD kapën për fyti policin pas protestës

               Publikuar në : 13:45 - 28/05/19 V Liberale

Ish-deputetët e Partisë Demokratikë po ndiqen penalisht pasi gjatë protestës së 16 shkurit kapën për fyti një prej policëve të pranishëm në tubim, ashtu sikurse do ta shihni në videon më poshtë të publikuar nga Report Tv: 

Hetimi ka nisur që ditën e protestës më 16 shkurt.

Ish-deputetët që po procedohen: 

Flamur Noka

Klevis Balliu

Xhemal Gjunkshi

Enkelejd Alibeaj

Gent Strazmiri

Anton Frrokajn

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Tiranë, ka kryer hetime duke ngritur akuzë për veprën penale të “kundërshtim i punonjësit të policisë së rendit publik, kryer në përdorim të dhunës dhe në bashkëpunim, sipas nenit 236/2 te Kodit Penal. /Gazeta Liberale

(Visited 10 times, 1 visits today)

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *