Aktualitet

Video/ Iku prej tërmetit, nëna nga Durrësi lind djalin në Prizren

Shkruar nga Liberale
Video/ Iku prej tërmetit, nëna nga Durrësi lind djalin në

Manushaqe Hoda nga qyteti i Durrësit, e cila u detyrua të largohej drejt Prizrenit pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, ka sjellë në jetë djalin e saj në spitalin e këtij qyteti.

“ Nga tërmeti nga gjendja e keqe, jetuam në çadra dhe pastaj ra ky i dyti shumë i rëndë dhe u tronditëm familjarisht. Këtu jemi trajtuar shumë mirë, më mirë s’ka. Njerëz shumë të dashur, shumë të mirë, shumë të sjellshëm. Për çdo gjë pronto. Ma mirë nuk ka. Edhe në Shqipëria nuk do kisha kaq shumë… faleminderit për gjithçka”, tha ajo. /Gazeta Liberale

https://www.facebook.com/TVBESA/videos/2797862640245181/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH