Të gjitha

Video/ “Fundi i botës” mbulohet nga bora në mes të korrikut

               Publikuar në : 14:23 - 26/07/19 LP

Asgjë nuk është e qartë me ngrohjen globale. Këtë e tregon edhe “fundi i botës”.

Qyteti Ushuaia, në Argjentinën jugore, i cili njihet ndryshe edhe si “fundi i botës”, është pushtuar nga reshjet e borës.

Ai ndodhet aktualisht në mes të dimrit, ndërsa temperaturat kapin vlerën 5 gradë celsius. Ditët e ardhshme, pritet që të ketë një rënie më të madhe të temperaturave në këtë qytet.

Pamjet janë filmuar fotografi Sebastian Ingleses dhe janë bër ëpublike nga Zëri i Amerikës

Ndërkohë, kujtojmë që Evropa është duke përjetuar ditët më të nxehta./Gazeta Liberale

(Visited 1 020 times, 1 visits today)

Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *