Aktualitet

Video/ Dalin pamjet nga tërmeti i fuqishëm mes Turqisë dhe Greqisë

Shkruar nga Liberale
Video/ Dalin pamjet nga tërmeti i fuqishëm mes Turqisë dhe

Dalin pamjet e para të tmerrshme nga tërmeti tronditës mes Greqisë dhe Turqisë.

Mediet e huaja kanë publikuar video, që tregojnë momentet e tmerrit kur lëkundja e fuqishme shkund vendin, ndërsa shihen edhe shtëpi të shkatërruara.

Tërmeti raportohet të ketë qenë me magnitudë 6.9 të shkallës rihter, ndërsa shkatërrimet janë kolosale, por deri më tani fatmirësisht nuk raportohet për viktima.

https://twitter.com/Faytuks/status/1322152999561646080?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1322152999561646080%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.balkanweb.com%2Fdalin-pamjet-e-tmerrit-nga-termeti-i-fuqishem-mes-greqise-dhe-turqise-shikoni-si-shkundet-vendi%2F

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH