Aktualitet

Video/ ‘Çmendet’ shoferi i autobusit, i pezullohet leja e drejtimit

Shkruar nga Liberale
Video/ ‘Çmendet’ shoferi i autobusit, i pezullohet leja e

Një shofer autobusi i linjës së transportit publik u procedua penalisht nga Policia Rrugore për shkak se ka thyer rregullat e qarkullimit rrugor.

Reagimi i autoriteteve ka ardhur pas pamjeve të publikuara në rrjetet sociale ku shfaqet një autobus i linjës së kombinatit i cili nuk përdori rrethrrotullimin për tu kthyer.

Sipas autoriteteve shtetasi S.N., është proceduar me pezullimin të lejes së drejtimit, shtetasi S. N., për shkeljen e parashikuar në nenin 174 të Kodit Rrugor të Republikës së Shqipërisë.

Njoftimi i Policisë 

Nisur nga pamjet e publikuara në disa media sociale, ku shfaqet një autobuz i një linje të transportit publik qytetas duke kapërcyer trafikndarësin në një nga rrugët kryesore urbane të kryeqytetit, Policia Rrugore e Tiranës ka bërë të mundur identifikimin e autobuzit dhe të drejtuesit të tij. Pas kryerjes së verifikimeve të nevojshme, Policia Rrugore ka proceduar me pezullimin të lejes së drejtimit, drejtuesin e autobuzit, shtetasin S. N., për shkeljen e parashikuar në nenin 174 të Kodit Rrugor të Republikës së Shqipërisë “Kthimi i sensit të lëvizjes dhe kapërcimi i trafikndarësit, edhe aty ku ai mungon, si dhe kalimi në karrexhatë ose pjesë të saj në sens lëvizjeje të kundërt me atë të lejuar”.

https://streamable.com/ssczt2

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH