Showbiz

Video/ Çifti blen një shtëpi 126-vjeçare, e pabesueshme se çfarë gjetën të fshehur nën dyshemenë e kuzhinës

Shkruar nga Liberale

Video e pabesueshme e postuar në TikTok tregon momentin kur pronarët e shtëpive zbuluan një pus uji 126-vjeçar në dyshemenë e kuzhinës së tyre që është më shumë se 20 metra i thellë.

Emma Harrison, 28 vjeç dhe Rhys Stainer, 27 vjeçe, nga Malvern Hills, Ëorcestershire, po rregullonin kuzhinën e tyre kur bënë zbulimin tronditës.

Pasi hynë në shtëpi, gjëja e parë që çifti bëri ishte hapja e shulës së pusit dhe matja e thellësisë së tij.

https://videos.dailymail.co.uk/preview/mol/2023/05/25/2950372694702600309/636x382_MP4_2950372694702600309.mp4

Çifti tani ka vendosur një xham mbi strukturën viktoriane për t'i rikthyer asaj lavdinë e mëparshme.

Shtëpia u ndërtua për herë të parë në 1897, kështu që vlerësohet se pusi është ndërtuar në të njëjtën kohë, duke qenë burimi origjinal i ujit.

/Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH