Aktualitet

Video/ Çfarë ndodhi në Durrës? Sekuestrohen 50 mijë euro në port

Shkruar nga Liberale
Video/ Çfarë ndodhi në Durrës? Sekuestrohen 50 mijë

Dy kamionistë janë proceduar pasi tentuan të kalojnë para në mënyrë të paligjshme në Portin e Durrësit.

Bëhet fjalë për një kamionist nga Kavaja të cilit iu gjetën në kamion 30 mijë euro, po ashtu edhe një kamionist tjetër malazez i cili kishte fshehur në tavanin e kabinës së kamionit, në një pako të mbështjellë 20 mijë euro të padeklaruara.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.

Njoftimi i policisë:

Port/Durrës

Kontrolle të shtuara për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Policia Kufitare parandalon dhe godet dy raste të mosdeklarimit të të hollave në kufi.

Sekuestrohen 50.000 euro.

Procedohen në gjendje të lirë 2 shtetas.

Strukturat e DVKM Durrës, në bashkëpunim me specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Durrës, proceduan në gjendje të lirë shtetasin B. S., 49 vjeç, banues në Gosë, Kavajë, pasi gjatë kontrollit të kamionit në administrim të tij u konstatuan dhe u bllokuan 30.000 euro të padeklaruara.

Po nga strukturat e DVKM Durrës, në bashkëpunim me specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Durrës u procedua penalisht edhe N. L., 45 vjeç, shtetas malazez. Në dalje të RSH-së, në PKK Port Durrës, shërbimet e Policisë Kufitare, gjatë kontrollit në kamionin me drejtues shtetasin malazez N. L., gjetën të fshehur në tavanin e kabinës së mjetit, një pako të mbështjellë me natriban, në të cilën ndodheshin 20.000 euro, vlera monetare të pa deklaruara në kufi.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”. /Gazeta Liberale

https://www.facebook.com/policiashtetitshqiptar/videos/588093845245837/?t=0

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH