Kryesore

Video/ Australia mbulohet nga dëbora, edhe kangurët i gëzohen asaj

               Publikuar në : 10:10 - 13/08/19 LP

Botë e çuditshme! Evropa digjet, Azia mbytet, e Australia ngrin! Këto janë vetëm pak gjër që po ndodhin aktualisht nëpër botë.
Kështu, një fenomen i pazakontë ka ndodhur në Asutrali. Kontinenti që njihet për temperaturat e larta, është mbuluar nga reshjet e dëborës.

Dëbora e dendur ka “pushtuar” Australinë juglindore, duke shënuar dhe një rënie ekstreme temperaturash në thuajse të gjithë vendin.

Ndërkohë një video interesante, ku kangurët kërcejnë në dëborë po qarkullon gjithandej në rrjete sociale, të cilën po e sjellim më poshtë./Gazeta Liberale

 

(Visited 113 times, 1 visits today)

Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *