Globi

Video/ "Ai është një vrasës", stuhi reagimesh kundër lojtarit që i preu fytin kundërshtarit me patina në akull

Shkruar nga Liberale
Video/ "Ai është një vrasës", stuhi reagimesh
Emri i Matt Petgrave është përfshirë në një rast vrasjeje që ndodhi gjatë një ndeshjeje hokej mbi akull. Mbrojtësi 31-vjeçar është lojtari i Sheffield Steelers NHL, i cili plagosi për vdekje Adam Johnson, duke i prerë fytin lojtarit të Nottingham Panthers, me patina në akull. “Ai është një vrasës, duhet të shkojë në burg”, shkruajnë njerëzit e irrituar në Twitter Ngjarja tragjike ka ngjallur një debat të gjerë për pasojat ligjore që duhet të pasojnë aktin e tij. Mediat sociale kanë marrë flakë për mënyrën se si ai luajti, ndërsa kërkojnë arrestimin e tij. Disa nga postat e urrejtjes "Matt Petgrave dihet se është një lojtar i ndyrë dhe është përjashtuar nga shumë ndeshje për manovra të poshtra. Ai duhet të arrestohet sot dhe është e neveritshme që shumica e titujve të mediave flasin për një 'aksident'". “Lojtari i NHL-së, Adam Johnson vdiq drejtpërdrejt pasi Matt Petgrave i preu fytin me patinat e tij në akull. Petgrave ka një histori sjelljeje të keqe. Ai ka grumbulluar shumë minuta penallti (sezonin 2022-2023) dhe është pezulluar nga ndeshjet". “Duke parë videon, duket sikur ai me qëllim ngriti këmbën për të shkaktuar lëndime. Vrasje e mundshme”. "Ai nuk duhet të luajë më hokej për gjithë jetën dhe më pas të shkojë në burg." “Kishte një vrasje në akull gjatë një loje hokej në Angli. Videoja tregon të gjitha. Ngjarja po hetohet nga policia. Shumica e mediave e raportuan atë si një "aksident të tmerrshëm" - ishte qartësisht i qëllimshëm. Nuk kam parë një incident më të keq sportiv në jetën time. Kyçeni Matt Petgrave tani.' “Matt Petgrave duhet të shkojë në burg dhe të ndalohet nga hokej përgjithmonë. Mund të shohim qartë se dikush është vrarë me qëllim gjatë një loje. Ai gjithashtu duket i çmendur. Unë pashë një foto të tij”. "Matt Petgrave është një vrasës." Autoritetet nisën një hetim Autoritetet nisën menjëherë hetimet për rrethanat e vdekjes së lojtarit dhe në orët pas incidentit pati pikëpyetje nëse Petgrave është arrestuar. Sipas informacioneve të fundit, ai nuk është arrestuar. Matt Petgrave, i shkatërruar nga ngjara, ka marrë mbështetje nga shokët e skuadrës dhe figura të ndryshme sportive që po e ngushëllojnë në këtë moment të vështirë./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH