Aktualitet

Vettingu i politikanëve/ Rama: Nëse propozimi është bindës, do të bëjmë më të mirën

               Publikuar në : 20:52 - 27/10/21 liberale

Ka përfunduar mbledhja e kryeministrit Edi Rama me drejtuesit politik të qarqeve. Rama bëri me dije se kjo ishte një mbledhje e zakonshme partie dhe nuk kishte ndonjë temë me interest ë madh publik. Teksa ka dalë para gazetarëve, Rama u pyet lidhur me propozimin e PD për vettingune politikanëve.

Kryeministri theksoi se do të diskutojnë me opozitën mbi këtë porozim dhe do të bëjnë më të mirën.

“Nuk kam shprehur opinion të drejtpërdrejtë për të respektuar një parim që e kam vendosur vetë që ne jemi të hapur të diskuojmë çdo gjë. Do ulemi me vullnetin më të mirë për çdo gjë që opozita do të diskutojë. Në 2018 ka pasur propozim dhe është konsideruar jo bindës, nuk dimë gjë për propozimin e ri. Në tre vite gjerat evoluojnë, nëse ka argument bindës ne do të bëjmë më të mirën”, u shpreh Rama.


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back