Life Style

Vera Grabocka, urim special për Alketën: Ylli që pashë te ty…

               Publikuar në : 22:11 - 17/02/20 liberale

Regjisorja e njohur Vera Grabocka i  ka dedikuar disa fjalë të ngrohta bashkëpunëtores së saj Alketa Vejsiu. Në një postim në Instagram, ajo shkruan se janë bërë plot 20 vjet që ato janë bashkë.

Më tej, Grabocka shprehet se është e lumtur që ylli që pa te Alketa, kur kjo e fundit ishte 16 vjeçe, sot shkëlen, tashmë jo vetëm në Shqipëri.

“20 vjet bashke @alketavejsiu Jam e lumtur se ylli që pashe te ty ditën e parë ,kur ishe vetem 16 vjeç, sot shkëlqen dhe jo vetëm në Shqipëri, por nisi të shfaqet si befasi në skenën e një bote më të madhe… Është talenti dhe vullneti tënd unik që ke arritur në këtë majë..! Për të gjitha sukseset e tua në botën e spektakleve televizive…dhe për ty, si artiste dhe kolege e denjë dhe e çmuar, jam e lumtur pa fund!”, shkruan Grabocka./Gazeta Liberale

Tags: , , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back