Aktualitet

Gazeta Liberale hapet sot me: Venecia mbytet në Tiranë

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet sot me: Venecia mbytet në Tiranë

Shkarkimi i Besnik Muçit nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit e  futi në një spirale edhe më të ngatërruar Gjykatën Kushtetuese dhe përplasjen mes institucioneve, ku njëra palë pretendon pengimin e Reformës në Drejtësi dhe tjetra kapjen e saj.

Anëtari i ri i Kushtetueses, i betuar tek Presidenti në mes të tetorit deklaroi se pavarësisht vendimit të KPA, që duhet të jetë menjëherë i zbatueshëm, ai do të vijojë të qëndrojë në zyrë.

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, do të deklaronte  më pas se kushdo që pengonte Reformën në Drejtësi do të mbante përgjegjësi, ndërsa shtonte se ishte më mirë një Gjykatë me katër anëtarë, sesa me shejtanin brenda.

Këto dhe shumë të tjera do t’i lexoni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH